Wampiry w filmie Johna Carpentera

  • by

Horror to opowieści grozy, o duchach potworach, psychopatach, zombie i oczywiście o wampirach.

Wybierając się do kina, do repertuaru zazwyczaj wybieramy nazwisko reżysera, albo gatunek filmu. Jeśli mamy znać klasykę kina to koniecznie trzeba zobaczyć film poświęcony wampirom Johna Carpentera, jednego z bardziej lubianych reżyserów horroru.

„Łowcy wampirów”

Przez niektórych znawców film ten uważany jest za lekko westernową opowieść o wampirach. Może z powodu fabuły, w której najemnicy Watykanu mają za zadanie zlikwidować wampiry grasujące w Nowym Meksyku.

Opowieść o krwiopijcach połączona z wątkiem religijnym jest niezwykle ciekawa i tym bardziej wciąga, gdyż okazuje się, że wampiry pochodzą ze średniowiecza, a nieudany w tym czasie egzorcyzm na jednym z nich powoduje chęć zemsty i powrotu do możliwości życia za dnia.

Ukazanie kardynała kościoła jako postaci, która przeszła na stronę ciemności w pragnieniu osiągnięcia nieśmiertelności u boku Mistrza Valeka, buduje w filmie ciekawe spostrzeżenia o granicy, jaką wyznaczają sobie ludzie dążący do władzy absolutnej.

Wampiry pojawiały się w filmach przez wiele lat, tak jak teraz doświadczamy wielu ekranizacji z zombie. Ale to właśnie „Łowcy wampirów” jest filmem, do którego chętnie się wraca. Carpenter, jako mistrz gatunku horroru przyciąga nie tylko fabułą, ale również znakomitymi dialogami bohatera Jamesa Woodsa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *